טלפוןניווט

ייצור של פרחי משי

בשנים האחרונות תחום פרחי המשי התפתח, והצליח להגיע לרמות דיוק המחקות את חלקי הפרח המקורי עד לרמת הגרגרים הנמצאים בתוכו. התחום מהווה אתגר מיוחד, כיוון שכל זן של פרח כולל מאפיינים יחודיים וטקסטורות מיוחדות, ואם רוצים להגיע למראה אותנטי המטעה את הצופה לחשוב כי מדובר בפרח טבעי, חשוב להקפיד גם על הפרטים הקטנים.

 

תהליך ייצור פרחי בד

 

כאשר מתחילים לייצר פרחי משי האמורים לחקות זן של פרח חדש, נלקחות דגימות של הפרח המקורי, והוא מפורק לחלקיו, על מנת לבצע חיקוי מדוייק של עלי הכותרת החיצוניים לרבות הצורה, הצבעים והטקסטורה של הפרח בשלבי התפתחותו השונים. הגבעולים והעלים של הפרח, והדרך בה הם מחוברים זה לזה מועתקים אף הם בקפדנות, ואפילו הגרגרים הזיעירים הנמצאים בתוכו. בזנים מסויימים, כמו למשל שושנים, מועתקים גם ניצני הפרח על מנת שניתן יהיה לשלבם בחלק מסידורי הפרחים המוצעים.  

 

תהליך הייצור והצביעה

 

לאחר שאופיין כל חלק בפרח נבחרת הטקסטורה המתאימה לכל חלק, וכן הצבעים השונים שניתן למצוא בטבע בזן זה, מיוצר כל חלק בפרח בנפרד. עלים בגדלים שונים, גבעולים בעובי משתנה, ובאורכים שונים, כאשר החיקוי נעשה ברמה מקצועית המחקה כל קוץ או בליטה הקיימים על הפרחים המקוריים, בפרחים כמו ורדים קוצניים למשל.

 

בחירת חומרי הצבעים חשובה, על מנת לייצר פרחים שיחזיקו מעמד לאורך שנים רבות. הסיבה העיקרית בה מעדיפים להשתמש בצמחיה מלאכותית היא בזכות עמידותם הגבוה של המוצרים ולכן אין לזלזל בבחירת איכות הצבע. הצביעה מתבצעת במרבית המקרים באופן ידני, ומהווה יצירת אומנות של ממש. המשחק עם הגוונים השונים האופייני לכל חלק בעלי הכותרת ובגבעול, בצירוף קווים דקיקים האופיינים לכל עלה, תוך התחשבות בצורה האינדיבידואלית של כל פרט.

 

לבסוף מתקבל פרח המחקה באופן מושלם את המקור, אך אינו מצריך את התחזוקה של פרח אמיתי ושומר על מראה חיוני ואסתטי לאורך שנים רבות.